Przeskocz do treści

Postkonsumpcjonizm

18/04/2018

– Mama, kiedy uszyjemy pieska?

Nie wiem, skąd moja córka podłapała ten pomysł, ale w końcu przyszpiliła moje lenistwo, kiedy wszystkie trzy siedziałyśmy chore w domu. Odpaliłam wyszukiwarkę i uznałam, że coś takiego to nie będzie za dużo roboty:

https://i2.wp.com/img1.stylowi.pl//images/items/o/201306/stylowi_pl_diy-zrob-to-sam_diy-fantasy-sock-doll-diy-projects--usefuldiycom_9058125.jpg

Znalazłyśmy jakieś mało zniszczone, ale niechciane skerpetki i wzięłyśmy się do pracy. Ja szyłam, dziewczyny cięły starą, podartą poszewkę na kawałki, którymi wypychały zwierzątko. Oczka i buzię namalowały markerem. Trochę było błędów, trochę własnych pomysłów. Ostatecznie z trzech par skarpetek powstały dwa pieski. Dziś starsza wzięła swojego do szkoły.

Popatrzyłam na ich bałagan w pokoju, w którym nie mieszczą się profesjonalnie wykonane, piękne pluszaki. Kolekcję lalek Barbie. Wielkie pudła klocków Lego. Tak, tu i teraz każdy może to mieć. Rzeczy są tanie.

I właśnie dlatego, że każdy może mieć najnowszą lalkę Barbie, piesek zrobiony ze starych skarpetek nie jest już świadectwem biedy. Nabiera nagle zupełnie nowej wartości.

From → Kategorii Brak

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: