Przeskocz do treści

Fake it to make it

11/01/2019

Lubię mieć spokój. Świat jest dla mnie o wiele zbyt hałaśliwy. I może jednak moja siostra miała rację, stwierdzając, że nie lubię ludzi. Ludzie wprowadzają o wiele za dużo zamieszania. Potrzebuję dużo siły, żeby przetwarzać ich ciągłą gadaninę.

Lekarz prowadzący, po wysłuchaniu co się dzieje, zadeklarował gotowość wystawienia mi zwolnienia. Leżę w łóżku i drżę, choć nie mam gorączki. Szum w uszach. I to coś, to coś, czego nie umiem nazwać, podobne do bólu, ale nie zlokalizowane w ciele. W listopadzie pilnie potrzebowałam odpoczynku. Ale jak – przecież nie odwołam Bożego Narodzenia! Teraz już trzeba mnie znów zbierać z trudem w jeden kawałek.

Zebrałam trochę siły i poszłam do pracy. Zatyczki do uszu i slitherlink jako pomoc, żeby przeżyć w metrze, zamknąć się w swoim małym osobistym bąbelku. Gwiazdki śniegu na ścieżce, takie wyraźne, duże, każda inna… zatrzymałam się, żeby im się przyjrzeć. Przyroda jest tak bezmyślnie rozrzutna jeśli chodzi o piękno!

Wytrzymałam dwa dni. Każde wypowiedziane słowo mnie boli, prosta rozmowa z kumplem niespostrzeżenie przeradza się w nieznośny wysiłek… ale trzeba trzymać fason, nie drżeć, nie płakać, wrócić metrem i odebrać dzieci z placówek oświatowo-wychowawczych. Pociągnąć je na sankach. Poczekać aż pozjeżdżają trochę z nasypu przy bloku. Wstąpić do sklepu i nie dopuścić do kupienia góry słodyczy, co młode próbują forsować. Dotrzeć do domu. Od razu dopilnować, żeby mokre ubrania zostały rozwieszone do wyschnięcia.

– Mamo, dlaczego płaczesz?

– Boli mnie. Jestem chora. Muszę się położyć.

Kilka dni temu zapoznałam się z teorią łyżek. Mnie to chyba też dotyczy.

From → Kategorii Brak

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: